کمک گرفتن از ماساژ درمانی در درد ویپلش- ورزمان ماساژ در منزل- ماساژ بدن- ماساژ درمانی-آموزش ماساژ

کمک گرفتن از ماساژ درمانی در درد ویپلش

درد ناشی از آسیب ویپلش می‌تواند کنترل زندگی فرد را به دست بگیرد. درد ویپلش در پی آسیب دیدگی حاد بدن پدید می‌آید و می‌تواند منجر به درد مزمن برای سال‌های بسیار شود. کل بدن غافلگیر می‌شود و تأثیر ناگهانی تصادف منجر به گرفتگی در بافت ماهیچه می‌شود. ماساژ درمانی در درد ویپلش می‌تواند در درمان علائم فوری تفاوت ایجاد کند و مدت آسیب را کوتاه نماید. در برخی موارد، ماساژ درمانی حتی می‌تواند از شروع درد مزمن جلوگیری کند. مداخله اولیه ماساژ بهترین راه برای کمک به تسکین درد جسمی و روحی ناشی از ویپلش است.

ماساژ درمانی در درد ویپلش

ماساژ درمانی در درد ویپلش

ویپلش چیست؟ ویپلش آسیب دیدگی ناگهانی و شدیدی است که به طور قابل توجهی بر دستگاه عصبی مرکزی تأثیر می‌گذارد. تصادف‌های اتومبیل بیشترین علت ویپلش هستند. حدود ۲۰ درصد قربانیان تصادف‌های اتومبیل ویپلش را تجربه کرده‌اند. در حین تصادف اتومبیل، اغلب حرکات شدید ناگهانی وجود دارد. حرکت سریع و سپس کاهش حرکت باعث می‌شود که بدن با ضربه شدیدی به سرعت به جلو، عقب و اطراف کشیده شود و تأثیر آن بر بدن می‌تواند زیان‌آور باشد.

ویپلش همچنین می‌تواند در هنگام برخورد یا سرعت بالا در ورزش اتفاق بیفتد. به عنوان مثال، اگر یک ورزشکار در یک شیب اسکی بیفتد یا از روی یک دوچرخه پرتاب شود و با صورت، سر یا گردن به روی زمین بیفتد، می‌تواند منجر به آسیب گسترده بافت نرم شود. تمام بدن آسیب می‌بیند.

آسیب‌های ویپلش می‌تواند خفیف، متوسط یا شدید باشد. ستون فقرات و عضلات اطراف آن، تاندون‌ها و رباط‌ها، همه می‌توانند دچار آسیب شوند. برای این منظور بهتر است به ماساژ درمانی در درد ویپلش توجه کنید!

۱۵ علامت فیزیکی ویپلش

wiplash sign- ماساژ درمانی در درد ویپلش

ویپلش در بیشتر اوقات موجب درد طاقت فرسا در سر، گردن و فک می‌شود. پزشکان اغلب این آسیب را کشش بیش از حد گردن می‌نامند. با این حال، تعداد زیادی از علایم فیزیکی وجود دارد که با آسیب دیدگی ویپلش مرتبط است.

 1. درد پشت بدن
 2. سردرد ناشی از درد گردن
 3. درد شانه
 4. بی حسی در گردن، شانه‌ها، فک یا انگشتان
 5. درد صورت و فک
 6. تغییرات وضعی (به عنوان مثال جلو آمدن مهره‌های گردن و سر)
 7. درد در ناحیه میانی و پایین کمر
 8. ناتوانی در انجام فعالیت‌های روزانه
 9. سرگیجه
 10. حالت تهوع
 11. از دست دادن حافظه
 12. بی خوابی
 13. صدای زنگ در گوش‌ها
 14. تاری دید
 15. مشکل بلعیدن

۶ نشانه احساسی ویپلش

علاوه بر علائم فیزیکی ناشی از ویپلش، علائم هیجانی بسیار جدی نیز وجود دارد.

 1. افسردگی
 2. اضطراب
 3. عصبانیت
 4. نا امیدی
 5. اختلال استرس پس از سانحه
 6. انزوای اجتماعی

ماساژ برای ویپلش

wiplash massage- ماساژ درمانی در درد ویپلش

ماساژ به درمانی رایج برای علائم ویپلش تبدیل شده است. وقتی که بیمار برای ماساژ درمانی در درد ویپلش آماده است تا در جهت بهبود و التیام حادثه به او کمک کند، در نظر گرفتن وضعیت جسمی، ذهنی و علائم بالقوه، حیاتی است. قرار ملاقات را هر چه زودتر تنظیم کنید، اطلاعات کامل مربوط به سلامتی را وارد کنید و با هم برنامهماساژ درمانی را تنظیم کنید. معمولاً بیماران ویپلش از چند جلسه نزدیک به هم در ماه‌های بعد از حادثه و سپس برنامه ماساژ درمانی در درد ویپلش را به صورت منظم (یک یا دو بار در هر ماه) برای حفظ سلامتی‌ استفاده می‌کنند.

ویپلش مانند سایر ضربه‌ها بر بدن اثر می‌گذراد. بلافاصله پس از حادثه قربانی ممکن است درد کمی حس کند یا دردی حس نکند. بدن در پاسخ به شوک بی‌حس می‌شود تا از بدن در برابر ناراحتی مراقبت کند. به آرامی در عرض ساعت‌ها، روزها و هفته‌ها انقباض و درد نمایان می‌شود. اگر در فاز حاد بیمار را ملاقات کردید، یک راه درمان التیام بخش پیشنهاد دهید. راه‌های درمان التیام بخش همراه با صحبت کردن با بیماری که تصادف کرده است، می‌تواند از همان ابتدا بخشی از درد را کاهش دهد.

فواید ماساژ آرام بخش فراتر از انتظار است. ماساژ درمانی در درد ویپلش به صورت کامل، همه بدن عضلات را ریلکس می‌کند، به کنترل درد کمک می‌کند و اسپاسم عضلات بعد از حادثه را کاهش می‌دهد. بر اساس نظر بنتلی «ماساژ میزان اکسیژن در بافت‌هایی که التیام پیدا می‌کنند را افزایش می‌دهد و بافت‌ها را باز می‌کند به گونه‌ای که بتوانند اکسیژن و مواد غذایی دریافت کنند، بنابرین سرعت التیام را افزایش می‌دهد.» قدرت بازکردن سیستم عصبی را دست کم نگیرید. هرچه زودتر درمان را شروع کنیم، فواید بلندمدت‌تری از حرکت و ثبات گردن دریافت می‌کنید.

حالا کار با بافت‌های عمقی‌تر را در نظر بگیرید. ضربه به بدن موجب پارگی‌های ریز در بافت‌های نرم می‌شود. پارگی در بافت‌ها باعث ایجاد جای زخم یا اسکار در بافت می‌شود که به التیام و محافظت نیاز دارد. زخم می‌تواند هر جا که پارگی یا ساییدگی در نوارهای پیوندی، عضلات، تاندون‌ها و رباط‌ها ایجاد می‌شود، تشکیل شود. اسکار در لایه‌های مرکب بین استخوان‌ها، مفاصل و هر جا که بدن آسیب دیدگی دارد تشکیل شود.

با استفاده از حرکت مالشی فیبرهای متقاطع، آزادسازی مایوفاشیال، کرانیو ساکرال تراپی و/یا درمان نقاط تریگر، روی بافت زخم شده کار کنید.

ماساژ درمانی در درد ویپلش، فیبرهای متقاطع که در آن بین فیبرهای ماهیچه‌ها کار می‌کنیم و از حرکت‌های کششی استفاده می‌کنیم، فیبرها را دوباره در محلشان قرار می‌دهد و چسبندگی‌ها را می‌شکند تا بافتی که سفت شده، آزاد شود.

روش‌های آزادسازی مایوفاشیال با کشش، بافت را گرم و نرم می‌کنند تا بهبود پیدا کند

ادامه مطلب: https://varzeman.com/blog

/ 0 نظر / 13 بازدید